Ontologia întrupării. Tripticul fiinţă-esenţă-fenomen - Tănase Nichifor

Tănase Nichifor

e-book

Sfinţii Părinţi ai Bisericii noastre mărturisesc că prin Întruparea Fiului lui Dumnezeu s-a realizat unirea într-un singur ipostas a firii omeneşti şi dumnezeieşti. Această învăţătură de credinţă a Bisericii noastre este una de mare însemnătate, întrucât pe ea se întemeiază întreaga operă de răscumpărare şi mântuire pe care a adus-o pentru oameni Domnul Iisus Hristos.

Mai multe detalii

E00001077

15,00 lei cu TVA

Sfinţii Părinţi ai Bisericii noastre mărturisesc că prin Întruparea Fiului lui Dumnezeu s-a realizat unirea într-un singur ipostas a firii omeneşti şi dumnezeieşti. Această învăţătură de credinţă a Bisericii noastre este una de mare însemnătate, întrucât pe ea se întemeiază întreaga operă de răscumpărare şi mântuire pe care a adus-o pentru oameni Domnul Iisus Hristos.

AutorTănase Nichifor
Anul publicării2008
Format140 x 200 mm
Nr. pagini288
ColecțiaStudii şi eseuri
ISBN978-973-596-454-2
Hard Cover607
ID eBook607

Scrieţi o recenzie

Ontologia întrupării. Tripticul fiinţă-esenţă-fenomen - Tănase Nichifor

Ontologia întrupării. Tripticul fiinţă-esenţă-fenomen - Tănase Nichifor

Sfinţii Părinţi ai Bisericii noastre mărturisesc că prin Întruparea Fiului lui Dumnezeu s-a realizat unirea într-un singur ipostas a firii omeneşti şi dumnezeieşti. Această învăţătură de credinţă a Bisericii noastre este una de mare însemnătate, întrucât pe ea se întemeiază întreaga operă de răscumpărare şi mântuire pe care a adus-o pentru oameni Domnul Iisus Hristos.

Scrieţi o recenzie

10 alte produse din aceeași categorie